از خویشکاری چه توقعاتی نداشته باشیم

خویشکاری مفهومی ایرانی و کهن است و به کاری گفته می‌شود که هر کس در طول زندگی برای خود برمی‌گزیند تا انجام دهد. خویشکاری فعالیتی است که همه توانمندی‌های فرد را به کار می‌گیرد، به زندگی او معنا می‌بخشد و احساس خشنودی و لذت را برای او فراهم می‌کند.

با این حال، گاهی اوقات توقعات غلطی از خویشکاری داریم که می‌تواند ما را در مسیر یافتن آن دچار مشکل کند. در این مقاله، به برخی از این توقعات غلط اشاره می‌کنیم:

توقع اشتباه اول: خویشکاری یک دوره انگیزشی است.

خویشکاری قرار نیست هیجانات شما را برای انگیزه داشتن برانگیخته کند. خویشکاری قرار نیست به شما راه سعادت را نشان بدهد. خویشکاری قرار نیست به شما رازهای موفقیت و ثروتمند شدن ارائه کند.

خویشکاری یک مسیر طولانی و چالش‌برانگیز است. در این مسیر، ممکن است با موانع و مشکلات زیادی روبرو شوید. اگر انتظار داشته باشید که خویشکاری شما را به طور کامل از انگیزه و اشتیاق پر کند، ممکن است در مسیر ناامید شوید.

توقع اشتباه دوم: خویشکاری یک دوره معنوی است.

خویشکاری قرار نیست به شما راه سعادت را نشان بدهد. خویشکاری قرار نیست به شما بگوید که جهان چگونه کار می‌کند و یا چه چیزی نیک است و چه چیزی بد.

خویشکاری یک مسیر شخصی است که هر کس باید آن را برای خود بیابد. هیچ پاسخ قطعی برای این سؤال که خویشکاری چیست وجود ندارد.

توقع اشتباه سوم: خویشکاری دوره موفقیت است.

خویشکاری قرار نیست به شما رازهای موفقیت و ثروتمند شدن ارائه کند. خویشکاری به شما یاد می‌دهد که چگونه بهترین خودتان باشید و وقتی بهترین و توانمند ترین خودتان باشید بدون شک اگر بخواهید می‌توانید به شیوه خودتان به ثروت و شهرت هم برسید.

خویشکاری یک مسیر شخصی است که هدف آن رسیدن به موفقیت در معنای عام آن نیست. هدف خویشکاری این است که به شما کمک کند زندگی معنادارتری داشته باشید.

توقع اشتباه چهارم: خویشکاری برای یافتن شغل مناسب است.

خویشکاری مفهومی عظیم‌تر از شغل است. خویشکاری به معنی فعالیتی است که ما برای خودمان بر می‌گزینیم که طول عمر به آن بپردازیم، از آن لذت ببریم و با آن بر جهان پیرامون اثر بگذاریم. اگر چه که بخش هایی از آن می‌تواند در چارچوب یک شغل عملیاتی شود.

خویشکاری می‌تواند شغل شما باشد، اما لزوماً اینطور نیست. خویشکاری می‌تواند یک فعالیت داوطلبانه باشد، یک هنر، یک ورزش، یا هر چیز دیگری که برای شما معنادار است.

نتیجه‌گیری

خویشکاری یک مسیر ارزشمند است که می‌تواند زندگی شما را متحول کند. اما مهم است که انتظارات واقع‌بینانه از آن داشته باشید.

اگر انتظار داشته باشید که خویشکاری شما را به طور کامل از انگیزه و اشتیاق پر کند، ممکن است در مسیر ناامید شوید.

اگر انتظار داشته باشید که خویشکاری به شما راه سعادت را نشان بدهد، ممکن است در مسیر گم شوید.

اگر انتظار داشته باشید که خویشکاری به شما رازهای موفقیت و ثروتمند شدن ارائه کند، ممکن است در مسیر ناامید شوید.

اگر انتظار داشته باشید که خویشکاری شغل مناسب شما باشد، ممکن است در مسیر ناامید شوید.

اگر انتظارات واقع‌بینانه از خویشکاری داشته باشید، احتمال بیشتری دارد که در مسیر آن موفق شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های بیشتر

خویشکاری

چرا پیدا کردن خویشکاری مهم است؟

انسان امروز، در دنیای پرمشغله و پیچیده‌ای زندگی می‌کند. در این دنیا، گاهی اوقات احساس می‌کنیم گمشده‌ایم؛ لحظاتی که در آن ممکن است از خودمان