نام نویسی در کارگاه یک روزه خویشکاری برای آینده

کارگاه یک روزه خویشکاری

بزرگ‌ ترین مسئله نوجوانان در دنیای امروز این است که چگونه خود را برای آینده‌ای آماده کنند که هیچ‌ کس چیزی درباره آن نمی‌داند. جهان به‌ شدت در حال دگرگونی است و هیچ‌کس به‌درستی نمی‌تواند پیش‌بینی کند که زندگی کردن در 20 سال آینده چگونه خواهد بود و نیاز به چه مهارت‌ هایی خواهد داشت. در همین 10 سال گذشته بسیاری از مشاغل که درآمد خوبی داشتند جایگاه خود را اندک‌ اندک از دست دادند و با فناوری‌ ها جایگزین شدند. از طرف دیگر مشاغل تازه‌ ای پدید آمدند که کسی فکر نمی‌کرد می‌توان از ارائه این خدمات درآمد کسب کرد.

بنابراین به نظر می‌رسد تعریف یک مسیر مستقیم که بتواند نوجوانان را به موفقیت در آینده برساند ناممکن است. راه‌ حل جایگزین توانمند شدن نوجوانان برای رویارویی با آینده و آموختن شیوه یافتن مسیر خود در جهان پرتلاطم آینده است. دانستن دو مهارت کلیدی می‌تواند نوجوانان را در یافتن نقش خود در جهان آینده کمک کند.

اولین مهارت سواد آینده است. سواد آینده به معنی توانایی برای درک دگرگونی‌ ها و مشاهده روندها و گمانه‌زنی در مورد این است که جهان پیرامون ما در آینده چگونه می‌تواند باشد. با داشتن این مهارت هست که نوجوانان می‌ توانند خود را برای آینده آماده کنند و از فرصت‌ های آن بهره‌مند شوند. آموختن این مهارت به نوجوانان کمک خواهد کرد که آن‌ ها بتوانند بهتر مسیر موفقیت خود را در آینده پیدا کنند.

مهارت دوم یافتن خویشکاری است. همان‌طور که برای موفقیت نیاز به کنکاش در دنیای بیرون داریم. هر انسان هم وجودی یکتا و پر از استعدادها و توانمندی‌ ها کشف نشده است که در مسیر موفقیت اول باید خود را کشف کند. مهارت کشف خود و یافتن «خویشکاری» به معنی کاری که برای آن ساخته شدیم باعث خواهد شد که نوجوانان بتوانند مؤثرترین و مناسب‌ترین نقش را برای خود در جهان آینده پیدا کنند. فعالیتی که بتواند نیازهای آینده را برآورده کند و بدون شک درآمد و رفاه را برای آن‌ها فراهم کند.

در این کارگاه که برای نوجوانان طراحی شده است، آن ها با دو مفهوم «خویشکاری و سواد آینده» آشنا خواهند شد.

برای تکمیل ثبت نام لطفا مبلغ 350 هزار تومان را به شماره کارت 6274121201739828 به نام پدرام مژگانی/ رادمان خورشیدیان واریز و تصویر فیش واریزی را در قسمت زیر بارگذاری کنید.

انواع فایل های مجاز : pdf, png, jpg, jpeg, حداکثر اندازه فایل: 5 MB.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .