جشن گروثمان 1400

رویدادها یا در مورد آغاز هستند یا پایان، یا به امید فرارسیدن روزها خوب جشن گرفته می‌شود و یا برای از دست رفتن آنها سوگواری. کمتر می‌شود در آن لحظه‌ای که همه چیز خوب است درنگ کنیم، جشن گروثمان برای گرامی داشتن همین لحظه اوج است برای اکنون ، جشن گرفتن لحظه ای که همه چیز در نهایت هماهنگی و روشنایی است‌.

گروثمان به معنی سرای نور و سرود است و به زیباترین، نیکوترین و روشن‌ترین پنداشتی انسان از جهان اشاره دارد.

اولین روز تیرماه بلندترین روز سال است. زمانی که نور و روشنایی به نهایت خود می رسد، همچنین آغاز فصل تابستان است، فصل کاروتلاش و برداشت محصول، زمانی که آب‌و‌هوا در نیمکره شمالی در معتدل‌ترین حالت خود است. طبیعت آماده باردهی می‌شود تا جهانیان را از دهش باروبر خود بهرمند سازد. زمانی که همه چیز به اندازه کافی خوب است و بر ما شایسته است این زمان را گرامی بداریم‌.

در زمان «به اوج رسیدن خورشید» خورشید در نهایت تابش خود است و به صورت عمود بر نیمکره شمالی می‌تابد. دقیقاً در نقطه مقابل شب یلدا در نیمکره جنوبی، همان طور که تولد خورشید را در شب یلدا گرامی می داریم قرار است لحظه به نهایت رسیدن ،شکوفایی و درخشش خورشید را نیز خجسته بدانیم‌.

در این رویداد قرار است درباره خویشکاری خود گفتگو کنیم، این که دهش هر کدام از ما به هستی چیست و چگونه شیوه ما برای کمک به پیشرفت جهان چیست. در رویداد امسال چهار سخنران ویژه هم خواهیم داشت‌.

 

دکتر شروین وکیلی، جامعه‌شناس و بنیادگذار انجمن زروان درباره مفهوم خویشکاری و لزوم انتخاب نقش خودمان در هستی صحبت خواهد کرد. برای آگاهی بیشتر از فعالیت‌های دکتر شروین وکیلی می توانید از سایت سوشیانس بازدید کنید.

 

احسان خازنی پژوهشگر نجوم ایرانی، برای ما در مورد جایگاه نجومی روز اول تیرماه و به اوج رسیدن خورشید خواهد گفت و ارتباط آن را با مفهوم خویشکاری برایمان شرح خواهد داد. برای مشاهده فعالیت های بیشتر احسان خازنی صفحه اینستاگرام او را میتوانید بازدید کنید.

 

مهندس رضا علوی، مترجم کتاب ازرشمند اوج یا فلو هست، او طراح و مدرس دوره‌های توسعه فردی می‌باشد و در این نشست برای ما از مفهوم «حضور» خواهد گفت‌. در صفحه اینستاگرام رضا علوی مطالب بیشتری را میتوانید مشاهده کنید.

 

در آخر رامتین شهرت از تجربه پرداختن به خویشکاری خود و راه اندازه اقامتگاه بومگردی نارتی‌تی خواهد گفت، این که چگونه راه خودش را به گونه‌ای متفاوت از دیگران برگزیده و به واقعیت تبدیل کرده است‌.

 

علاوه بر سخنرانی‌های سودمندی که برای این رویداد ترتیب داده شده است، بازی جذابی هم طراحی شده است که قرار است بین شرکت‌کنندگان برگزار شود. بازی که هم شادی بخش خواهد بود هم به شناختن خودمان از زاویه‌ای دیگر کمک خواهد کرد. حتما شرکت در این رویداد را به دوستان خود پیشنهاد کنید، بدون شک اتفاق جالب و تاثیرگذاری در زندگی آن‌ها خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های بیشتر

خویشکاری

چرا پیدا کردن خویشکاری مهم است؟

انسان امروز، در دنیای پرمشغله و پیچیده‌ای زندگی می‌کند. در این دنیا، گاهی اوقات احساس می‌کنیم گمشده‌ایم؛ لحظاتی که در آن ممکن است از خودمان