راهنمایی برای تنظیم توقع از دوره‌های خویشکاری: در پایان دوره چه به دست می‌آورم؟

مهم‌ترین سوالی که قبل از ثبت‌نام در هر دوره یا کلاسی به ذهن متقاضیان می‌رسد این است که “در پایان دوره چه چیزی به دست خواهم آورد؟” در بحث دوره‌های خودشناسی و هر فعالیت مرتبط با خویشکاری این سوال بیشتر از همیشه مورد توجه قرار می‌گیرد. به دلیل اینکه ارزیابی و اندازه‌گیری نتایج این نوع تجربیات، دشوارتر از سایر تجربیات است.

برای راهنمایی در انتخاب دوره‌های خودشناسی و خویشکاری و آگاه شدن از اینکه چه چیزی را از خروجی دوره‌ها انتظار داشته باشید، تعدادی سوال را در ادامه طرح کرده‌ایم که رسیدن به پاسخی مفید در خصوص آنها را می‌توان به عنوان خروجی دوره‌های خویشکاری برشمرد.

۱. خویشکاری من چیست؟

هدف شخصی و وجودی شما از زندگی چیست؟ درک و شناخت هدف شخصی خود اولین گامی است که در طی یک دوره خویشکاری باید برداشته شود.

۲. چگونه خویش کاری من به بهبود دنیای اطرافم و خودم می‌انجامد؟

هدف شخصی شما چگونه به ساخت یک جهان بهتر برای خودتان و دیگران می‌انجامد؟ شما در مسیری قدم برخواهید داشت که درمی یابید اهداف شخصی شما چگونه با عملکرد و اثرگذاری در جامعه و جهان ارتباط دارند.

۳.برای انتخاب خویشکاری خود باید به چه نکاتی دقت کنم؟

با نگاهی دقیق‌تر به درون و حتی شناخت خود از دریچه‌ی چشم دیگران می‌توانیم توانایی‌های بالقوه و بالفعل‌مان را دوره کنیم و خویشکاری خود را برگزینیم.

۴. آیا ممکن است شغلم همان فعالیت باشد که از آن لذت می‌برم؟

ممکن است که شغلی و فعالیتی وجود داشته باشد که شما از آن لذت می‌برید. در این صورت، آیا امکان دارد این فعالیت همانند خویشکاری شما باشد؟ آیا می‌توانید از همان فعالیتی که لذت می‌برید درآمد کسب کنید؟

۵. چگونه می‌توانم اهداف بلندمدت زندگی‌ام را به اقدامات روزمره‌ام مرتبط کنم؟

شما درمی یابید در صورتی که آرزوهای بلندمدتی برای زندگی‌تان داشته باشید، چگونه می‌توانید اقدامات و کارهای روزمره‌تان را به سمت دستیابی به این آرزوها هدایت کنید.

۶. چه چیزی به زندگی‌ام معنا می‌بخشد؟

مفهوم و معنای زندگی برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. شما درمیابید که چه چیزی می‌تواند به زندگی تان معنا بخشد و آن را تحت تأثیر قرار دهد.

۷. توانمندی‌های شما چیست و چگونه می‌توانید با استفاده از آنها تأثیرگذار باشید؟

شخصیت و توانمندی‌های شما ممکن است شما را از دیگران متمایز کند. شما یاد می‌گیرید چگونه می‌توانید از این توانمندی‌ها استفاده کنید و بر محیط پیرامون و جامعه تأثیر بگذارید.

این سوالات بدنه‌ی اصلی دوره‌های خویشکاری موسسه گروثمان را تشکیل می‌دهند که طی گفتگوها و پرسش‌وپاسخ‌هایی که بین مربیان با شرکت‌کنندگان و شرکت‌کنندگان با یکدیگر رخ می‌دهد طی ۸ جلسه به بحث گذاشته می‌شوند.

مربیان خویشکاری تنها در طول جلسات با شما در ارتباط نیستند بلکه بنا به خواست شما پس دوره‌ها نیز می‌توانند همراه شما باشند و شما با حضور در رویدادهای فصلی موسسه می‌توانید در دنباله‌ی مسیر رشد و تعالی خویشکاری‌تان با گروثمان همراه باشید.

برای آشنایی بیشتر با ما می‌توانید توصیه‌ها و بازخوردهای شرکت‌کنندگان قبلی را در اینستاگرام و وبسایت ما بشنوید و بخوانید.

برای آگاهی از دوره‌های آینده یا در حال ثبت‌نام نیز فرم ما را تکمیل کنید تا برای هماهنگی جلسه معارفه با شما در تماس باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های بیشتر

خویشکاری

چرا پیدا کردن خویشکاری مهم است؟

انسان امروز، در دنیای پرمشغله و پیچیده‌ای زندگی می‌کند. در این دنیا، گاهی اوقات احساس می‌کنیم گمشده‌ایم؛ لحظاتی که در آن ممکن است از خودمان