خویشکاری، راهی به سوی رشد سازمان‌ها

مفهوم خودشناسی و خویشکاری از جمله مفاهیمی است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. با توجه به تحولات جدید در فضای کاری، شرکت‌ها به دنبال راه‌حل‌هایی برای بالا بردن رضایتمندی کارکنان، بهبود بهره‌وری و خلق فضاهای شاداب و خلاق هستند. یکی از روش‌هایی که به‌خصوص برای کارکنان راهی بهتر به سوی خودشناسی و یافتن توانمندی‌های بالقوه است، برگزاری کارگاه‌های خویشکاری است.

کارگاه خویشکاری، یک رویداد یک یا دو روزه (۸ ساعت) است که با مجموعه‌ای از فعالیت‌ها، کاربرگ‌ها و گفتگوها به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند تا در مسیر یافتن خویشکاری‌شان قدم بردارند. خویشکاری به فعالیتی گفته می‌شود که برای فرد لذت بخش و معنادار باشد چرا که در آن فرد از توانمندی‌های محوری خود بهره می‌برد و می‌تواند به احساس خوشنودی و رضایت دست یابد. کسی که خویشکاری خود را کشف کرده از درون انگیزه دارد و کاری که بر عهده می‌گیرد را با تمام وجود انجام می‌دهد.

با برگزاری کارگاه‌های خویشکاری، شرکت‌ها می‌توانند به رشد دادن تعلق کارکنان به سازمان، افزایش رضایت شغلی آنان، افزایش بهره‌وری و تمرکز در کار و همچنین بهبود مهارت مدیران در انتخاب نیروها و قراردادن آنها در مناسب‌ترین نقش سازمانی کمک کنند. همچنین، تبدیل کارکنان فعلی به نیروهایی خودانگیخته که کنش‌های سودمندشان برای سازمان بر اثر انگیزه‌های درونی آنها صورت می‌گیرد و نه محرک‌های بیرونی، از مهم‌ترین دستاوردهای یافتن خویشکاری است که به سازمان‌ها کمک شایانی می‌کند.

اگر به دنبال برگزاری کارگاه خویشکاری هستید، می‌توانید به کمک موسسه گروثمان با تیمی زبده از مربیان، که در زمینه برگزاری دوره‌های توسعه فردی فعالیت می‌کنند، این رویداد را در سازمان خود برگزار کنید. کارگاه خویشکاری یک رویداد بیش از اندازه مفید و مؤثر است که همگی می‌توانند از طریق آن به خود آگاهی بیشتر از خود، خوشنودی، احساس تعلق به کار در سازمان شما و بهبود کیفیت زندگی خود دست پیدا کنند.

در نهایت، برگزاری کارگاه خویشکاری یکی از راه‌های مهم در ایجاد فضاهای کاری خلاق، شاداب و همچنین توسعه فردی کارکنان است. اگر به دنبال بهبود کیفیت زندگی و فضای کاری خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم برای شرکت در کارگاه خویشکاری با گروثمان تماس بگیرید تا از شرایط دقیق‌تر برای برگزاری کارگاه‌ها مطلع شوید.

هماهنگی و اطلاعات بیشتر:

0912-3021968

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های بیشتر

خویشکاری

چرا پیدا کردن خویشکاری مهم است؟

انسان امروز، در دنیای پرمشغله و پیچیده‌ای زندگی می‌کند. در این دنیا، گاهی اوقات احساس می‌کنیم گمشده‌ایم؛ لحظاتی که در آن ممکن است از خودمان